Exekuce

Exekuce je proces vymožení dlužné částky od dlužníka pro věřitele. Před tím, než může být samotná exekuce zahájena, musí být předán exekuční titul. Jde o listinu, vydanou oprávněným orgánem, který je podkladem pro exekuci. Exekuční titul vyzývá dlužníka k zaplacení dlužné částky. Není-li tak v patřičném termínu učiněno, přechází se k samotné exekuci.

Exekuce nemovitostí

V případě, že bude dlužná částka převyšovat hodnotu majetku, provádí se exekuce nemovitostí. Nemovitost se v případě nesplacení dluhu draží v exekuční dražbě. Dražby exekucí jsou veřejně přístupné a může se do nich zapojit každý. Dražby nemovitostí probíhají obvykle prostřednictvím internetu. Dražby majetku přitom probíhají osobně v dražebních místnostech.

Exekuce na plat

Jeden ze způsobů splácení dlužné částky je tzv. exekuce na plat. Ta je určena exekutorem a znamená pro zaměstnance dlužníka fakt, že musí část jeho platu odesílat za účelem placení exekucí.

V případě exekuce vám také může být zablokován bankovní účet do výše dlužené částky. Exekuce na účet je zcela běžným postupem, k penězům na účtu se nedostanete až do doby splacení dluhů.

VN:F [1.9.22_1171]
Hodnoceni: 10.0/10 (1 hlas)
Exekuce, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *